Antonín Baudyš

Komentuji pro Vás dění ve světě

Rozhovor pro Bleskově.cz
Rozhovor pro Bleskově.cz
9. 11. 2017
"S výsledkem voleb jsi spokojený, jak se díváš na aktuální vývoj?"

Oba subjekty, které jsem podporoval, uspěly. K Pirátům jsem vstoupil v únoru 2010, kdy byli nejlepší volbou. Na tzv. uprchlickou krizi však nedokázali zareagovat. Proto jsem letos ...
Ztráta Trumpa
Ztráta Trumpa
7. 5. 2017
Když mi Respekt v roce 2015 zrušil můj blog, bral jsem to i jako určitý signál shůry, že moje role laického komentátora mezinárodního dění přirozeně skončila. Namísto mého psaní navíc nastoupili autoři fundovanější. A jestli je pro mne něco na místě, tak abych naplnil své astrologické zkušenosti. Kdo nerozumí tomu, co se odehrává, tomu nepomohou ani mé články. Přijal jsem, že běh světa neovlivním. A že se mám soustředit na své soukromí. Mírnou řečí jsem podporoval zvolení Miloše Zemana. Podporoval jsem podobně zvolení Donalda Trumpa. Je květen 2017, po dlouhé době nabízím svůj komentář stran současného dění.

Rusko jako zlaté vejce
Rusko jako zlaté vejce
1. 7. 2016
Přemýšleli jste někdy, odkud se berou všechny věci? Všechny věci v obchodech? Odkud teče všechna ta nafta? Odkud se bere všechen ten zemní plyn? Ano, z nitra Matky Země. By měla znít první správná odpověď. Anebo z Číny. Může znít druhá, skoro správná odpověď. Ale odkud berou všechen ten výrobní materiál Číňané? Odevšad. Z celé planety. Z Evropy však zrovna ne. A ze Spojených států a Kanady také zrovna ne. Odněkud jej ale brát musí. Když Evropané vybombardovali Libyi, mj. i proto že jí dlužili příliš moc peněz za neproplacenou naftu, zjistili, že čtvrtinu nerostných nalezišť v Libyi si už koupila Čína. To byl trochu problém. Říkal mi český vojenský přidělec v nejmenované severoafrické zemi. A pro změnu český velvyslanec v Austrálii zase na místě shledal, že většinu tamních nerostných nalezišť - a patří k těm největším na světě - mají koupeno opět Číňané. Na 50 let dopředu.

Imigrace a přerod Evropy
Imigrace a přerod Evropy
27. 9. 2015
Skrze porodnost ve výši 1,3 dítěte na jednu ženu budeme v Evropě roce 2030 řešit, že 65 osob ze 100 z nás budou senioři. V tomto směru neveřejný plán EuroMed na doplnění ca. 56 milionů imigrantů z oblasti Severní Afriky a Blízkého Východu dává smysl.
Řecko ke koupi. Značka: Levně
Řecko ke koupi. Značka: Levně
27. 8. 2015
Vina Řecka se jeví být nesporná. Řecko se pokusilo fungovat se životní úrovní srovnatelné s Itálií, aniž by na to mělo hospodářské prostředky. Řekům se podařilo stát se navenek stejně kvalitním prostředím, jaké je běžné na Západě. Na rozdíl od sousední Albánie, Bulharska a Makedonie. Vybudovat skvělý dálniční systém a zajistit důstojné stáří pro své seniory.